
Международната асоциация на съдиите по бежански и миграционни дела (IARMJ-Europe) организира конференция на тема „Разглеждане на дела за убежище и имиграция в нова ера: между политиката и върховенството на правото“.
Форумът е организиран в сътрудничество с Държавния съвет и Националния съд по въпросите на убежището на Франция и ще се проведе в Париж от 07 до 09 октомври 2026 г.
Програмата на конференцията се съсредоточава върху практическите съдебни последици от новия Пакт на ЕС за миграцията и убежището, включително:
• Последните развития в съдебната практика на Съда на ЕС и ЕСПЧ,
• Гранични процедури и достъп до защита,
• Скрининг, изкуствен интелект и автоматизирано вземане на решения при контрола на миграцията,
• Концепции за безопасна трета страна и правна сигурност,
• Отнемане и прекратяване на защитата,
• Ключови процесуални гаранции, включително правото на ефективни правни средства за защита.
Участниците ще имат възможност да се включат в дискусии на високо равнище в областта на правосъдието, да обменят практически опит между различните юрисдикции и да се възползват от ценни възможности за установяване на контакти с представители на ключови институции.
Регистрационен формуляр и допълнителна информация по темата са достъпни тук. Местата са ограничени и се препоръчва ранно записване.
Такса за участие: 255 евро.
Разходите за пътуване и настаняване в Париж са за сметка на участниците в конференцията и не се покриват от организаторите.





